Bir Ubuntu-tr Projesi: indir.ubuntu

Ubuntu Türkiye olarak bir süredir, forumlarda oluşan betikleri, SUDO e-dergimizi ve çeşitli faydalı dosyaları paylaşırken çeşitli yöntemler izliyorduk. Bazı betiklerin içeriğini yazıyor, e-dergileri ise bir wordpress eklentisi ile paylaşıyorduk. Fakat bu hem takibini zorlaştırıyor, hemde geri dönüş almamızı zorlaştırıyordu.

Bizde kendi çözümümüzü aramaya karar verdik. Yaklaşık 1 aylık yavaş ilerleyen çalışmalar sonucunda indir.ubuntu tamamlandı.

indir.ubuntu-tr.org adresinden ulaşabileceğiniz indir.ubuntu ile artık e-dergilerimizi, betiklerimizi ve çeşitli dosyalarımızı indirebilirsiniz. Ayrıca isterseniz alacağını iframe pencereleri ile dosyalarımızı kendi bloglarınıza, sitelerinize taşıyabilirsiniz. Ayrıca günümüz internetinin olmazsa olmazlarından biri olarak dosyalarımıza yorum yapabilirsiniz.

Hatta doğrudan ubuntu ile alakalı dosyalarınız, betikleriniz varsa, uygun boyutlu olmaları şartıyla barındırma talebinde bulunabilirsiniz.

Eğer fark ettiğiniz bir problem varsa böcek raporlama için ubuntu@ubuntu-tr.org adresine bildirebilirsiniz.

“Bir Ubuntu-tr Projesi: indir.ubuntu” yazısına yapılan yorumlar

  1. çok güzel olmuş. yalnız ayrıntılar bölümünde konu listesini göreceğimi sandım. eski sistemde konu listesi çok yardımcı oluyordu. emeği geçen herkese teşekkürler.

  2. Deli olmuş tamam da, geç yükleniyor, görsellikten ödün vermeyelim derken hızı bitirmişsiniz. js ve css için bir sıkıştırma kütüphanesi kullanır görsellerlerde çok az oynarsanız çok iyi olacağına eminim. Gönüllü herkezin ellerine sağlık 😉

Bir Cevap Yazın