Görev Yöneticisi Nitro 1.5 Ubuntu Yazılım Merkezi’nde

Oldukça kullanışlı bir görev yöneticisi Nitro, artık Ubuntu Yazılım Merkezi’nde.

Uygulamanın daha unutkanlar için tasarlanmış olduğunu söyleyebiliriz. Ya da aynı anda birden fazla ile uğraşmak zorunda kalanlar için… Nitro’da karşınıza çıkan ekranda “Add” diyerek yeni görevler eklemeniz mümkün. Bu görevleri etiketlemek ve tarihlendirmek de seçenekleriniz arasında.

İki farklı görev belirleyip, bunları ilgili oldukları yerlere göre etiketlemek ve yapılması gereken zamanı düzenlemek mümkün aşağıdaki gibi:

 

Nitro 1.5’in yeni özellikleri arasında, buraya eklediğiniz bilgileri Ubuntu One ve Dropbox ile senkronize etmek de var. Çevrimdışı kullanılan bir uygulama olarak çevrimiçi uygulamalarla uyumlu olması Nitro’nun bir artısı.

Eğer özelleştirmeleri çok seven biriyseniz Nitro 1.5’in görünümünde değişiklik yapabilirsiniz. Bunun için “View ->  Preferences -> Theme” yolunu izleyebilirsiniz.

Uygulamanın Ubuntu Yazılım Merkezi’nde yer aldığını söyledik; ama bunun sadece 12.04 ve 12.10 için geçerli olduğunu unutmayın. 11.10 kullananlar, Ubuntu Yazılım Merkezi’nde Nitro’yu bulamayacaklar.

“Görev Yöneticisi Nitro 1.5 Ubuntu Yazılım Merkezi’nde” yazısına yapılan yorumlar

  1. nitro 1.5 ubuntu yazılım merkezinde paralı bir uygulama olarak gözüküyor.0.00 dolar isteniyor yani bağış beklentisi var.biraz iyi uygulamalar için gecikildi bence ve ubuntu bu oyun konusunda acele etmeli.Adobe ve valve ile uyum konusunda acil çözümler bulunmalı aksi takdirde sıkıntılı bir süreç bekliyor ubuntuyu.Çünkü iş dünyası örneklendirsek grafik sanatı ile uğraşanlar windows değil linux kullanmak istiyor artık.

Bir Cevap Yazın