İlk Ubuntu telefonu Ubuntu Edge mi olacak?

Not: Yazıda geçen ifadeler henüz onaylanmamış olup, telefonun gerçekten çıkarılıp çıkarılmayacağı şu an için kesinlik taşımamaktadır.

İşte ilk Ubuntu akıllı telefon: Ubuntu Edge
Canonical’in önümüzdeki günlerde tanıtacağı ilk Ubuntu akıllı telefon Ubuntu Edge’nin görüntüsü sızdırıldı.

Geçtiğimiz Ocak ayında tanıtılan Ubuntu o günden beri birçok Android cihazda kullanıldı ancak bu mobil işletim sistemi ile çalışan herhangi bir cihaz üretilmemişti.

Canonical bu işletim sistemine sahip yıl sonuna kadar dört cihaz tanıtacağını açıkladı ancak henüz bir telefon piyasaya sürmedi. Fakat bu hafta farklı kaynaklardan gelen iddialara göre ilk gelecek Ubuntu cihazın adı Ubuntu Edge olacak. Önümüzdeki günlerde tanıtılacak olan cihazın ilk görüntüleri de sızdırıldı.

Ubuntu Edge akıllı telefonun teknik özellikleri bilinmiyor ancak eğer görüntülerdeki gerçekse Canonical oldukça sade ve şık bir tasarım uygulamış.

Önümüzdeki hafta başında Ubuntu Edge’nin tanıtılması bekleniyor, bakalım cihaz hangi özelliklerle karşımıza çıkacak.

kaynak:http://www.teknolojioku.com/haber/iste-ilk-ubuntu-akilli-telefon-ubuntu-edge.html

Bu ileti 20 Temmuz 2013 – 19:14:05 tarihinde okan_668 tarafından yazılmıştır.
İletiyi forumda açmak için tıklayınız »

“İlk Ubuntu telefonu Ubuntu Edge mi olacak?” yazısına yapılan yorumlar

 1. önemli olan işletim sistemi üretmek değil o işletim sisteminin devamlılığı niteliğinde olan uygulamalar geliştirmek

 2. Ubuntu kürtçe dil desteğine son verip, telefon çıkarırsa alırım… Kürtçe dil desteği olduğu sürece 1 kuruş vermem…

  • Tabi, Canonical da zaten gelişticilerine “Türkçe desteği verirseniz 1 kuruş yatırmayız” diyor, o nedenle Türkçe kullanamıyoruz Ubuntu’yu falan. Yazık işte, dile göre insan sınıflandırması yapan karaktersiz bir şirket Canonical.

  • sana ne desem bilemiyorum açık kaynak yazılım konusunda ideolojik saçma fikirlerini başkaları merak ediyormuş gibi yazıyorsun ben canonicalin yerinde olsam sana parayla bile satmam ürünümü…

 3. Microsoft ubuntuyu tarihe gömmüştür. 29 temmuzda artık ubuntunun ne olduğunu bile bilemicek gelecek nesiller. Hoş bilmeseler bence daha iyi çünkü bu kadar çok hata veren bir işletim sistemini gelişen bir işletim sistemi diyorsanız artık bitirin şu gelişmeyide isterseniz herkezin kullanabileceği adam gibi bir işletim sistemi çıkarın.

  • Çok korktuk, hatta altımıza pisledik…

   Kimin kimin kuyruğunda olduğu belli..
   https://twitter.com/openatmicrosoft

   Zaten MS’un savunucuları da bu kadar bilgi yoksunuysa korkulacak bir durum yok demektir bizim tarafta. Böyle devam edin “efenim” siz. Biz böyle mutluyuz.

Bir Cevap Yazın