SUDO Tayfası Katılım Şartları

SUDO E-dergi ekibine katılmak istemenize sevindik.

Ekip olarak düzenli bir çalışma ortaya koyabilmek için bir takım şartlar dahilinde çalışıyoruz. Başvuru yapmadan önce lütfen koşullarımızı okuyun, çünkü formumuzu doldurup başvuru yapmış olmanız, şartlarımızı kabul ettiğiniz anlamına geliyor.

SUDO E-dergi ekibi tamamen gönüllülük usulü ile çalışan -hiçbir karşılık beklemeden- Ubuntu başta olmak üzere özgür yazılımların tanıtımını, haberlerini ve ilgili makalelerini hazırlamak üzere bir araya gelmiş kişilerden oluşur. Ekibimize katılmak istiyorsanız, diğer ekip üyeleri gibi sizlerden de;

 • Özenli bir Türkçe kullanımı bekliyoruz. Yazılarınızda yazım kurallarına riayet etmeniz bizim için çok önemli.
 • Günaşırı olarak en az bir saat forumumuzda bulunarak dergi çalışmalarımız konusunda bir gelişme bulunuyorsa katılım yapmanızı bekliyoruz.
 • Dergimizde sizin isteğiniz doğrultusunda belirleyeceğimiz bir görevi aksatmamak kaydı ile her ay yerine getirmenizi bekliyoruz. Örneğin, her ay bir oyun inceleme görevi.

Temel olarak sizden beklediklerimiz bunlar. Bu kuralların yanı sıra sizi daha iyi tanıyabilmemiz için aşağıdaki formu tam olarak doldurmanız bizi mennum edecektir.

 1. İsim ve Soyisiminiz:
 2. Yaşınız:
 3. Size ulaşabileceğimiz e-posta adresiniz:
 4. Kullandığınız işletim sistemi:
 5. Mesleğiniz veya öğrenci iseniz bölümünüz:
 6. Ubuntu-tr forumundaki kullanıcı isminiz:
 7. İlgi alanlarınız (Dergimizde hangi konularda bize yardımcı olabileceğinizi bilmemiz için):
 8. Her ay düzenli olarak makaleler hazırlayabileceğiniz bir ilgi alanınız var mı? (Size ait bir köşe oluşturmamızı isterseniz lütfen belirtin):
 9. Neden SUDO ekibine katılmak istiyorsunuz? (Samimi ve kısa bir cevap yeterli olacaktır):

Bu bilgileri buradan doldurarak bize ulaştırabilirsiniz.

Zaman ayırıp sorularımıza cevap verdiğiniz için teşekkür ederiz, en kısa sürede size geri dönüş yapacağız.

SUDO E-dergi Ekibi olarak mutlu ve özgür günler dileriz.

“SUDO Tayfası Katılım Şartları” yazısına yapılan yorumlar

 1. Merhaba
  Ubuntu ile yeni tanıştım ve hoşuma gitti.
  Daha sonra bu siteyi gördüm ve gönüllü olarak birşeyler katmayı düşündüm. Bilgisayar mühendisliği okuyorum şahsen. Elimden geldiği kadar yardım edebilirim. Zamanıma boşa geçirdiğim için bunula ilgilenmek en iyisi sanırım.

  • Merhaba. dergimize destek olmak için forumumuza üye olarak ilgili bölümden bilgi alıp , bir deneme yazısı gönderebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın