Ubuntu 14.04 LTS Yayınlandı

13.04.2019 tarihine kadar destek verilecek Ubuntu 14.04 LTS sürümü dün saat akşam 9 sularında yayınlandı. Yeni sürüm pek yenilik içermemekte, ancak oldukça kararlı ve hızlı çalışıyor.


Yenilikler:

» Ubuntu One kaldırıldı.
» Canlı pencere boyutlandırma.
» Pencere başlığında uygulama menüsü açma seçeneği eklendi.
» Ubuntu Yazılım Merkezi sorunları çözüldü.
» Ubuntu Web Browser adında tablet tarzında tarayıcı.
» Aynı uygulamaların pencereleri arasında arama ile geçiş yapabilme.
» Çok daha seri ve kararlı çalışan Unity.

Kurulum/Yükseltme

» USB ile kurulum ve fazlası: http://wiki.ubuntu-tr.net/index.php/Kurulum
» Sürüm güncelleme yapmak: Uçbirimden şu komutu çalıştırmanız yeterli. Çalıştırmasanız bile zaman içinde güncelleme görünecektir:

sudo update-manager -d

İndirme Bağlantıları

Resmi İndirme Sayfası: http://www.ubuntu.com/download/desktop
32 Bit Torrent: http://releases.ubuntu.com/14.04/ubuntu-14.04-desktop-i386.iso.torrent
64 Bit Torrent: http://releases.ubuntu.com/14.04/ubuntu-14.04-desktop-amd64.iso.torrent

MD5SUM Doğrulaması

İndirdikten sonra tam indiğinden emin olmak için MD5 doğrulaması yapmak gerekir. MD5 doğrulamasının nasıl yapılacağı Wiki’de yazıyor: http://wiki.ubuntu-tr.net/index.php?title=Md5_kontrol%C3%BC

64 Bit Masaüstü kalıbı (ubuntu-14.04-desktop-amd64.iso) MD5 kodu:

 dccff28314d9ae4ed262cfc6f35e5153 

32 Bit Masaüstü kalıbı (ubuntu-14.04-desktop-i386.iso) MD5 kodu:

 c4d4d037d7d0a05e8f526d18aa25fb5e 

“Ubuntu 14.04 LTS Yayınlandı” yazısına yapılan yorumlar

   • İyi günler ben ne zamandır Linux a geçmek istiyorum fakat palo alto global protect programını iş nedeniyle kullanmam gerekiyor. Palo alto sayfasında yahut download sitelerinde linux için uygulama bulamadım. Bu programın bir benzerini Linux da kullanabilir miyim?
    İyi çalışmalar

    • Bizlerin net bir şey söylemesi mümkün değil, uygulamanın sitesinden bilgi almanız daha sağlıklı olur. Linux tarafı için vpnc ile mümkün olduğu yazıyor, ayrıntıları bilemiyoruz ne yazık ki.

  • Türkçe’mi daha indirmedimde eğer Türkçe ise indireceğim.
   Türkçe olup olmamasını sormamın sebebi yabancı diller ile aram pek iyi değil.

  • Doğrudan bir şey söylemek güç, fakat daha hafif masaüstlerine yönelmeyi düşünebilirsin.

 1. ubuntu 14.04 sürümü virtualbox’da sanal kurulum yaptım ve ota boka 🙂 hata veriyor çok kasıyor hiç bir işlem yapılyor

  • Aynı sorunla ben de karşılaştım, meğerse promosyon gelen usb kullanmamak gerekiyormuş.
   Muhtemelen çok kalitesiz ya da “bootable” sorunlu oluyorlar.

  • Son derece iyiyiz, teşekkür ederiz. Umarız siz de öylesinizdir.
   Burada her soruya genelde cevap veremesek de forumda bu işi kotarmaya çalışıyoruz.

 2. germaksan@germaksan-desktop:~$ sudo update-manager -d
  [sudo] password for germaksan:
  Traceback (most recent call last):
  File “/usr/bin/update-manager”, line 114, in
  app = UpdateManager(data_dir, options)
  File “/usr/lib/python3/dist-packages/UpdateManager/UpdateManager.py”, line 113, in __init__
  self.options and self.options.use_proposed)
  File “/usr/lib/python3/dist-packages/UpdateManager/MetaReleaseGObject.py”, line 44, in __init__
  MetaReleaseCore.__init__(self, useDevelopmentRelease, useProposed)
  File “/usr/lib/python3/dist-packages/UpdateManager/Core/MetaRelease.py”, line 93, in __init__
  cache = apt.Cache()
  File “/usr/lib/python3/dist-packages/apt/cache.py”, line 107, in __init__
  self.open(progress)
  File “/usr/lib/python3/dist-packages/apt/cache.py”, line 151, in open
  self._cache = apt_pkg.Cache(progress)
  SystemError: E:Encountered a section with no Package: header, E:Problem with MergeList /var/lib/apt/lists/extras.ubuntu.com_ubuntu_dists_trusty_main_i18n_Translation-tr, E:Paket listeleri ya da durum dosyası ayrıştırılamadı ya da açılamadı.
  germaksan@germaksan-desktop:~$

  Bu şekilde bir hata alıyoruz güncelleme yapamıyoruz.Yardımcı olursanız seviniriz.

 3. Evet daha önce yardım isteğime cevap gelmedi,bende Ubuntu 14.04’ü yeniden indirip kurdum,daha önce 13.10 sürümünden güncelleme ile geçtiğimde yukarıda daha önce gösterdiğim paket yada dosya açılamama hatası ile karşılaştık,en iyi olanı bence yeni bir sürümü yeniden yazdırıp kurmak diye düşünüyorum.Ubuntu 14.04’e emek vererek güzel bir şekilde hazırlayan arkadaşların ellerine sağlık,şu an kullanıyoruz.Saygılarımızla,iyi çalışmalar.

 4. Daha önceki üyeliğimi aradım ama sanıyorum sistem silmiş uzun süre kullanmadımızdan herhalde.

  • Hayır, silme gibi bir politikamız yok. Eski üyelik bilgilerinizi hatırlıyorsanız oradan devam etmenizi rica edeceğiz. Bu eposta adresine kayıtlı bir üyelik görünmüyor, etkinleştirme işleminin yapıldığına emin misiniz daha önce?

  • Durum biraz karışık, daha önce üyelik var demiştiniz, şu an yeni üye oldum diyorsunuz. Forumdan size cevap gelmesi normal, etkinleştirme elle yapılmakta ve size buradan soru sormamın sebebi bu. Eğer mevcut bir üyeliğiniz varsa oradan devam etmeniz bizim arzuladığımız şeydir.

 5. Üyeliklerde kullandığım iki e-postam ile aradım üyelik bulunmadı,Bende yeniden üye başvurusu yaptım.Onay gönderilecek diye e-posta aldım.

  • Peki, bu durumda fazlaca irdelemenin bir faydası olmayacaktır sanırım. Etkinleştirm epostası gönderilecek az sonra size.

  • Doğrudur, her sistemi herkes sevecek diye bir durum söz konusu değil zaten. Kim hangi ortamda mutluysa, hangi ortam işini görüyorsa o ortamda kalmalıdır.

   • Bu windows u sevdiğim anlamına gelmesin. İdare ediyorum. Windows un geleceğinden gelişiminden ümitsizim. Hep bir umutla iyi bir linux işletim sistemi haberi bekliyorum. Ama hüzün.

    • İyi bir Linux işletim sistemi derken? Bir çırpıda on tane sayabilirim. Sevmemek konusunu anlarım fakat “iyi” olanı beklemek konusunu anlayamam.

     • Farklı bir şey arıyorum. Kafamdaki rahat işletim sistemini arıyorum. Çok çok hafif bir şey arıyorum. Hep aynı kullanım, hep aynı görünüm var. O programdan o programa gezinmek, eklentilerle uğraşmak, ne bileyim anlamışsınızdır, rahat kullanım işte aradığım.

  • Windows’da kurulmak diye bir durum yok, yanına kurulabilir. Kurulumda UEFI konusuna dikkat edilmeli. Wiki’mizde ve forumumuzda yeterli bilgiyi bulabilirsin.

  • Hayır, burada bahsi geçen Ubuntu 14.04 dağıtımıdır. Kylin, Çin menşeli ve Ubuntu üzerine geliştirilen ayrı bir dağıtımdır. Çin’e özel değişiklikler içerir ve Canonical tarafından desteklenmektedir.

 6. Merhaba bende Exper Karizma A5V modeli laptop var çift ekran kartı var daha önce denediğimde bu olay sıkıntı yaratmıştı şu an da durum nedir acaba çift ekran kartında aşırı ısınma ve çabuk pil bitmesi gibi sıkıntılar devam ediyor mu ???

 7. ubuntu wiki dekı kurulum eksıkı uyguladım ve 64 bıt surumu dvd den kurdum kurulum bıtıp yenıden baslattıgımda ekran sureklı yanıp sondu ubuntu ıle tanısamadık

 8. Linux yalan söylüyor. Linux Windows gibi olmadığından sözediyor. Anlatıyorda anlatıyor. Ama belki yarısı yalan. Ben daha çok buna inanarak başladım linux denemelerine. Yalansız Dünya olmayacakmı arkadaş?

  • Linux “arkadaş” arada yalan söyler, kahvede çay içerken de yapıyor bunu ara ara. Çok atar tutar kısacası.

 9. Bende Linux destekçisiyim ama hangi anlamda.Şöle söliyim hack işleriyle ilgilenirim bunun için linux tan üstünü yok peki hangi sürümleri buna uygun Backtrack 5,Kali Linux,Matriux Linux eğer linux kullanıcaksanız görsellik için deil işlevsellik için kullanın sürümlerinizi buna göre düşünün unutmayın bi işletim sistemi kötüyse bi başka işletim sistemi onun açığını kapatır

  • Hackerlara özel Linux dağıtımları mevcuttur. Örneğin şuan Kali Linux projesine göz atabilirsiniz. Ama Linux tecrübeniz yoksa daha kolay kullanıma sahip olan (ubuntu, debian vs.) Linux dağıtımlarını tercih etmeniz, sizin için daha iyi olacaktır.

 10. Merhaba ben Linux’u daha önce kullanıyordum ve pencereden 1000 kat daha iyi ama evdekiler alışamadılar zor diye önceki sürümlerden kullanımı kolay mı? bence zor değildi zaten ama evdeki diğer kişiler için sıkıntı oldu

  • Önceki dediğimiz sürüm hangisi bilmesek de, şu an Unity arayüzü mevcut ve biraz alışmayla çok rahat bir şekilde kullanılmakta.

 11. Ubuntuyu denemek istiyorum. Fakat 32 bit ve 64 bit olayını anlamadım. 2 GB Ram ve üzerine 64 bit öneriliyor değil mi? 4 GB Ram mevcut dizüstümde fakat 32 bit ‘lik Windows kurulu gelmişti firmadan. Hangisini tercih etmeliyim?

  • 4GB ve üzeri RAM’e sahipseniz 64bit yüklemeniz gerekmektedir. Bu durumda 32bit işletim sistemi kullanırken RAMinizin tamamını kullanamazsınız. Sizin 64bit yüklemeniz gerekmektedir.

  • Intel ve Samsung diskler için destek geliyor olabilir ancak yine de tam bilgi için foruma danışabilirsiniz.

 12. sa ubuntu one kullandım çok serı ve hata vermıyordu şimdi yenı surume geçtım çok geç açılıyor ve çok agır işliyor pc de mı sorun var yoksa yenı sıstem daha mı agır pc intel celeron 2 ,2 gb ram

  • Türkçe yama olduğu yönünde bir bilgimiz yok ne yazık ki. Temel sistemin çevirileri vardır ancak özelleştirmelerin ve harici uygulamaların olmayabilir.

 13. merhabalar acaba ubuntu da SQL dosyasını flaşa nasıl aktara bilirim.SQL de prgramlarım var dosyalarım.

 14. wubi den dual boost yaptım. 13 ü kurdum 14 güncellemesi geldi sonra ubuntu mefta oldu. güncelleme 4, 5 saat sürdü. Ubuntudan bunu beklemezdim ve tabi sistem çöktü.

  • Doğrudur WUBI için ek bir uyarı yapılabilirmiş. Ancak çok uzun bir süre önce WUBI’nin 14.04 için desteğinin kesildiği (bazı durumlar hariç) açıklanmıştı.

 15. ya ben yükledim ama ingilizce türkçeyi seçtim masaüstü hepsi ingilizce nasıl türkçe yapabilirim???acil

  • 12.10 desteği kesilen bir sürümdür. En güncel sürüm 14.04.1’dir. Eğer makine eskiyse Lubuntu gibi bir dağıtım denenebilir. Ayrıntılar için forumu inceleyebilirsiniz.

 16. Ubuntuda php ve c# gibi dilleri çalıştırabilir miyiz ve ubuntu nun kendi programlama dili var mı ?

  • PHP rahatlıkla ve daha güzel bir şekilde kullanılabilir. C# için Mono’ya bakılmalı zira platform Windows’a özel bir platform.

   Ubuntu’nun kendi dili olmaz zira Ubuntu dediğimiz şey bir Linux dağıtımıdır, bir işletim sistemidir. Fakat birçok programlama dili için esnek ve geniş bir altyapı sağlar. C ailesi, Java, Python, PHP, Ruby, Go, Vala … ve diğer birçoğu:

   http://en.wikipedia.org/wiki/Linux#Programming_on_Linux

 17. Merhaba ben ubuntu yu kurmaya calısıyorum ve yaklasık 43 dakikadır ilk alandaki toplar renk degısıp duruyor sadece birde ubuntu ya logic pro kurabilirmiyim elimde dongle vardır logic pronun

 18. Windows 8.1 in yanına nasıl kurulacak link atabilir misin kullandığım pc Toshiba Satellite L50-A-1CZ

  • Viki’mizdeki kurulum maddesine bakabilirsin. Kuruluma geçmeden önce forumda arama yapıp nelere dikkat etmen gerektiğini de öğrenebilirsin.

 19. Lg x120 netbook um var ubuntu kurmak istiyorum daha önceden ubuntu Remix vardı onu mu kurmalıyım netbook için yoksa bu sürümü mü kullanmalıyım

  • Artık Netbook Remix adında bir sürüm yok, mevcut güncel sürümü veya daha hafif masaüstlerine sahip olan sürümleri deneyebilirsiniz. Örneğin Lubuntu, Xubuntu gibi. Daha fazla bilgi için lütfen forumda arama yapınız.

 20. telefonuma ubuntu kurdum türkçe desteklemiyor niyeti olanlar varsa bilginiz olsun ama sıkıntı değil gayet anlaşılır ve basite indirgemişler zaten kullanımı bir tek sıkıntım var o da simdeki kişleri rehbere nasıl alcam onu çözemedim 😀 onu bilen varsa bir zahmet

 21. Çok Kasıyor.Win7 de bu kadar kasmıyordu notebook performansı için hangi sürümü kullanmalıyım.(Browser Oyunları Oynucam Ona Göre Söyleyin)Oyunun Adı : Haxball

  • Bu türde soruları forumda sorabilirsiniz. Diğer Dağıtımlar bölümü uygundur başlık açmak için.

 22. Ya bende 2.5 gb ram var. Ve pentium D 3 ghz işlemci. Ubuntu 2 gb ram istiyo. Ama geriye 500 mb ram kaliyor. Sizce bi sorun olurmum. Önceden kullandığım i. Sistemi win xp idi. Ve ekran kartım biraz ezik unity de sorun çıkartırmı? Amd Radeon hd6570

  • Belleği sistem kullanacak, haliyle geriye artan miktarın önemi yok 🙂 Ubuntu 2,5GB bellek ile rahat rahat çalışabilmeli. Grafik kartı konusunu ise kurulum yapmadan yorumlayamayız. Kurulum yapar, sorun yaşanırsa forumda destek isteyebilirsiniz.

 23. bilgisayarımda windows un yanına ubuntu kurdum kullanmaya yeni başladım ancak çok kasıyor ve nvıdıa girafik işlemcim ve bundan dolayı ekranda bazen problem yaşıyorum nasıl düzeltebilirim?

  • Lütfen forumda bir üyelik açıp sorunu orada dile getirin. Böylece yardım etme şansımız olur.

 24. bu sabah 13.04. versiyonunu indirdim..ubuntu daha oncede denemek ve anlamak amaciyla kurup kullanmistim zaten…hoşuma gitmisti..yeniden kurup uzun sureli kullanma karari aldim..versiyonu indirip kurdum.birden guncelleme cikti.baya uzun sürsede guncelledim ve kullanıyorum yeni 14. sürümü.

  sormak istedigim sey şu;
  1- daha once ayrintili kullanamamistim.simdi ayrintili kullaninca denetim masasi vb bazı şeyler cok vasat / yetersiz geldi gibi..bu isletim sistemini kullanmak beni windows a nazaran 1 adim öteye taşırmı ? örneğin photoshop, easy php sunucusu, java, sublime text, notepad++, mstsc gibi uygulamalar yazilimlar sorunsuz çalışabilirmi..yüklü olan ubuntu sistemine yazdigim programlari yüklemeyi denemedim henüz..deneyen vardir diye burdan soruyorum.

  aktif olarak bilişim sektöründe koordinatörlük yapmaktayim..siz bana hangi linux işletim sistemini önerirsiniz ? yukardaki bahsettigim yazılımlar vb. uygulamalari açabilecek kullanıcı arayüzú sağlam bir linux işletim sistemi öneriniz nedir ?

  • Photoshop bir Windows uygulamasıdır, hiçbir Linux dağıtımı için Linux sürümü yoktur. Haliyle ya muadil kullanılır ya da Wine gibi uygulamalarla çalıştırılmaya gayret gösterilir. Linux dünyasına geçişte eski ortamı unutup geçilen dünyadaki uygulamalara bakılmalıdır. Öteki türlü Windows ortamındaki uygulamalar illa ki aranıyorsa sistem değiştirmek gereksizdir. Kısacası ne yazık ki önerimiz yok bu durumda. Fakat muadillere bakarım ve Linux tarafını tanımaya çalışırım deniliyorsa elbette önerimiz Ubuntu gibi bir dağıtım olacaktır. Ubuntu da şart değil, son kullanıcı için yeterince desteği olan herhangi bir dağıtım olabilir.

 25. ubuntu 14.04.2 kde olsun linux mint mate olsun unetbootin ve rufus veya diğer webde ne kadar usb boot/format programı varsa kurdum ancak yüklenmedi. ve bootta ;
  SYSLINUX 4.03 2010-10-22 CHS COPYRIGHT…….
  ERROR: NO CONFİGURATION FİLE FOUND
  NO DEFAULT OR UI CONFIGURATION DİRECTİVE FOUND!
  BOOT:
  hatası verdi usb içindeki isoları sys yaptım,webde birçok kişi ile görüştüm sonuç alamadım. windowstan birtürlü kurtulamadım,yardımcı olabilir misiniz? aynı usb ile aynı pc ye win7 ve win8 kurabiliyorum. pc de kurulu sistem win7 dir.

 26. İlk defa yeni bir işletim sistemine geçiyorum ve ubuntu önerildi; buradan indiriyorum, doğru mu yapıyorum?
  Birde ubuntu kurulum videolarını izledim. Tüm sürümlerinde kurulum işlemleri videolardaki gibi, aynıdır değil mi ? Birde önerdiğiniz Windows yanına ubuntu kurulumu videosu varsa link atarsanız sevinirim. Cevapların için teşekkürler heartsmagic 🙂

  • İndirme kısmında sorun çıkmayacaktır. Kurulum için Viki’mize bakılabilir: http://wiki.ubuntu-tr.net/index.php?title=Kurulum
   Dikkatlice okuyup, kafanıza takılan konuları foruma üye olarak sorabilirsiniz. Emin olmadan kuruluma geçmemeniz lehinize olur. UEFI gibi konular son zamanlarda biraz daha uğraş gerektiriyor kurulumda.

  • Windows tarafı için yazılmış hiçbir oyunun çalışma garantisi yoktur. Wine ile oynanabilme ihtimali mevcuttur. Linux için olan oyunlarda sorun yaşanmaz. Bu gibi sorular için forumu kullanmak daha yararlı olur.

 27. Merhaba, ben wine yada herneyse o programla simcity çalıştırmak için ubuntu kurucam. 2 gb ram im var. direct x 9. pixel shader 3.0 512 mb 128 bit ekran kartı 2.22 ghz işlemci. amd radeon 64 3500+ ubuntuyu çalıştırabileceğimi biliyorum. windows ta simcity i açarken ekran kartı hatası alıyorum driver dan kaynaklı olabilir diye düşündüm. ekran kartımın orijinal sitesinde ubuntu driver ı olması lazım. açarken sorun yaşarmıyım simcity i?

 28. merhaba, ubuntu 14.04 te şifre değişmi nasıl olacak acaba, bir de firefoxun dili ingilizce nasıl değiştirebilim

 29. Soruları yanıtsız bırakmamışsınız. Azminizi takdir ediyorum. Sırf stabil olduğu için temel sistemde ubuntu 14.04 kullanıyorum, Asıl işlerimi virtualbox içerisinde kurduğum windows sanal makinede yapıyorum. Kullanırken herhangi bir eksiklik hissetmedim. Windowstan göç etmekte kararsız arkadaşlar benim gibi virtualbox içerisinde yükledikleri ve snapshot’larla yönettikleri şişip patlamayan kontrollü bir windows kullanabilirler.

 30. merhabalar, ubuntu 14.04 lts kullaniyorum. Bugun bilgisayari actigimda masaustu bombostu. butun belge ve klasorlerim gitmisti. ne yapmaliyim yardimci olur musunuz?

 31. iyi günler eski bi pc var bende notebook 1.83 ghz işlemci 2.5 gb reem var 2006 yılında almıştım hangi yazılımı önerirsiniz şu anda xp var üzerinde

  • Bu gibi konular için forumumuza bakabilirsiniz. Dağıtım önerilerini değerlendirdiğimiz sabit bir başlığımız bile var. Fakat nokta atışı olarak Lubuntu’ya bakmanız önerilir.

 32. Merhabalar.
  Ubuntu 15.10 Wily Werewolf sürümünü kullanıyorum Acer v3 notebookumda. Yaklaşık bir hafta oldu yükleyeli. Önceden Pardus kullanmıştım. Aslında kullanmak denemez yükleyip denemiştim diyelim. Linux dünyasına fazla aşina değilim ama değişiklik istememden dolayı ubuntu yükledim. Çokta beğendim. Bu hafta sonu bir hackintoş denemesi de yapacaktım ama sitenizde birde baktım ki ubuntunun yeni sürümü çıkmış. Windows üzerinde yaptığım ve linux üzerinde yapamadığım bir şey olmadı bu bir haftalık süreçte. Müzik dinledim. Laptopumu hdmi portu üzerinden tvye görüntü aktarıp film izledim. Hatta Age of empires tarzı bir oyun buldum ki daha hoşuma gitti ama bir süre kullanınca oyun yavaşladı. Excelde işlerimi hallettim. Word dosyasında dilekçelerimi yazdım. Ofisteki hp laserjet 1312nfi yazıcımı ağdan tanıtıp yazı çıkardım. Tabi biraz kurcalamak gerekiyor. Canon yazıcımı tanıtamadım ama. Şimdi kurulu olan Ubuntu 15.10 Wily Werewolf sistemi silip yeni sürümü yükleyeceğim kısmet olursa. Ubuntu ulusal sitesinden indirdim ama Türkçe dil seçeneği yeni sürümde varmıdır acaba. Yoksa sonradan mı ekleniyor. Biraz heyecanlıyım yeni bir işletim sistemine alışmaya çalışıyorum kusura bakmayın. 🙂

  • Elbette Türkçe desteği vardır, kurulumda eksik gelse bile Dil ayarlarından yapılabilir. Bu gibi konularda soru sormak için kolayca foruma üye olabilirsiniz.

 33. İso dosyasını yazdırıyorum boot ayarlarım yapılı fakat reset attığımda normal açılıyor

  • Ya ISO’da sorun vardır, ya kullanılan uygulamada ya da medyanın kendisinde. Bunları denetler tekrar aynı işlemi yaparsınız, yine olmuyorsa forumda konu açmanız durumunda yardımcı olmaya çalışırız. Buradan yardımcı olmamız pek mümkün değil ne yazık ki.

 34. ben guncelledim..login loop yapti..giris yapamiyorum..youtubede videolari izledim mv .Xoumathori .Xoumathori.bak yaptim yine alinmadi
  sudo get-apt install gnomo yaptim 3 defa yine alinmadi ne yapa bilirim bi yardim edermisiniz. masaustu ekran aciliyo fakan hicbir uygulama falan gorunmuyo.. sol yukari kuncdeki xo_ isaretleri falan pencere acilinca gorunmuyo..masaustu kovlukdan girince fark etdim..upgrade yaptim 14.04e ama tam olmamis ne olmus bilmiyorum..yeniyim ubuntuda oncin cok da bildiyim yok..yardim ederseniz sevinirim..tesekkurler..sexaveto@mail.ru bu mailden ulassaniz ya da facebook hesabimnan Sexavet Osmanli cok sevinirim…tesekkurler

 35. Ubuntu 14.04 LTS kullanıyorum. Bir haftalık güncellemeden sonra, 7-8 yıldır kullandığım harddisk ‘bağlantı yapın’ notu vermeye, başladı, sonuçta açamadım birtürlü. Yeni harddisk taktım, onu da açamadım. Yardımcı olursanız memnun olacağım..Kolay gelsin

 36. Amatör bir ubuntu 14.04 kullanıcısıyım.bu sene itibariyle ilk defa kullanıyorum ancak ingilizce. Ubuntu software center dan hiçbirşey indiremiyorum.İndireceğim zaman unable to correct problems,you have held broken packages yazısıyla karşılaşıyorum ve ingilizce olduğundan hiçbirşey anlayamıyorum.Yardım edebilir misiniz lüttfen

 37. Salam ben aslinda azeriyim ama turkce konusmaya calisicam.benim islemcim 64 bit ama sanal makinede calismadi peki win8 yanina kurarsam calisirmi ve ubuntunun hangi versiyonunu indirmeyi uygun(recommended) gorerdiniz

Bir Cevap Yazın