Ubuntu Çevirilerine Yön Verin

Ubuntu çevirilerine yön vermek ister misiniz? Eksik gördüğünüz çeviriler mi var? O hâlde çeviri yapan arkadaşlarımızın sesine kulak verip destek olabilirsiniz.

Tek yapmanız gereken forumdaki başlığa uğramanız:
https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=43832.0

Merhaba,

Ubuntu Türkiye Çeviri Tayfası olarak tüm kullanıcılarımıza bir çağrımız var. Şimdiye değin bu çalışmaya birçok kişi emek verdi ve çevrilen diller arasındaki hatırı sayılır yerimizi tüm katkı yapan arkadaşlara borçluyuz. Öncelikle buradan tekrar teşekkür etmek isteriz.

Çevirilerde son iki yılda aslında durağan bir sürece girdik, netice olarak çoğumuzun esas işi çevirmenlik değil ve bu da bazı noktalarda tıkanmalara yol açıyor. Ubuntu ile gelen paketlere her zaman öncelik verdik, buna rağmen eksiklik olan paketler vardır muhakkak. İşte bu noktada kullanıcılarımızın fikirlerini almak istiyoruz.

* Ubuntu yerelindeki paketlerden çevirisinin öncelikli yapılmasını istediğiniz paketler nelerdir?
* Ubuntu yerelinde gelmeyen ancak sıklıkla kullandığınız uygulamalar nelerdir?

Bu sorulara yanıt vererek, çevirilerde öncelik sıralaması yapmamıza yardımcı olmanızı bekliyoruz. Adı geçen paketler için daha sonrasında bir anket düzenlenecek ve eğilime göre sıralamaya karar verilecektir.

NOT: Öncelikli çeviri yapma ortamımız Launchpad’dir. Tabii onun dışındaki Transifex vb. ortamları da değerlendirmeye alabiliriz.

Bir Cevap Yazın