Ubuntu Türkiye Ulaşım Problemleri

Sizinde farkedeceğiniz üzere 2 gün kadar bir süredir. Ubuntu Türkiye’nin bazı bölümlerine tam olarak erişilemiyor.

Bunun nedeni sponsorumuz olan Küre Hosting’in bizi bir başka sunucuya taşımak istemesi ve bu süreçte eski sunucumuz da yaşanan donanım sorunları. Şu an yeni sunucu da, siteyi yeniden çalışır hala getirmek için çalışmaktayız.

Yeni sunucunun son zamanda yaşadığımız hız sorunlarını çözmemizde de yardımcı olacağını düşünüyoruz.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

“Ubuntu Türkiye Ulaşım Problemleri” yazısına yapılan yorumlar

 1. küreden host almayı planlıyordum yaşanan kesintiden sonra bir yıl daha izlemeye devam edeceğim sebebi ne olursa olsun yayında herhangi bir kesinti olmadan taşınması gerekirdi. en basit hostgatorda bile bu tarz problemler yok

 2. bilinçli olarak kaldaırıldımı yoksa başka bi sorun mu var bilemiyorum ama forumda favori konularım sekmesi yok bilginiz olsun

 3. Öncelikle çok özür diliyorum buraya böyle bir şey yazdığım için.Nedenine gelince bu siteyi çok didikledim ama size ulaşabilecek bir e-mail adresi veya benzeri iletişim sağlayacak bir şey bulamadım.Meseleye gelince geçen ay formunuza üye olmak için formu eksiksiz bir şekilde doldurdum ama aktivasyon kodu mailima gelmedi o yüzden formunuza üye olamadım.Bana yardımcı olur musunuz?

 4. Merhabalar;

  5 Martta Yayınlamış Olduğunuz Yazı Sanırım Güncelliğini Koruyor Çünkü Hala Ben UbuntuTrnin Security Bölümüne Erişemiyorum. Güncellemeler Maalesef Yarım Kalmakta…

  Umarım Bu Konuda Açıklama Yaparsınız, Teşekkürler…

 5. wlan kartı yüklü olmasına rağmen kablosuz ağa hiç görmüyor ve bağlanamıyorum ne yaptımsa olmadı bu sorunu araştırdım 10.10 da herkez bu sorun veya bu soruna yakın sorunlar ayaşamışlar bu surunumun bir çözümü varmı?

 6. Geçmiş olsun..

  Fakat sunucu değil,DC taşınsa bile hiç kimsenin sunucuya 2 gün erişim kesme hakkı yok.Sponsor olduğu için birşey denilemiyor olabilir.Fakat ubuntu-tr artık kendi sunucusunu kullanmalı.Bu konuda teknik desteğe ihtiyacınız olursa yardımcı olurum.

 7. sitenizin forumuna üye olamıyorum register kısmındaki resim dogrulama konu çıkmıyor bu soruna bir çözüm bulurmusunuz.

 8. Merhaba ; hemen, hemen 2 hafta önce ubuntu-tr foruma üye oldum ama henüz üyeligim onaylanmadı üye girişi yapmak istiyorum e-mail adresinize gönderilen aktivasyon kodunu onaylayın diyor mail gelen kutuma bakıyorum sizden mail gelmemiş, diger kayıt oldugum tüm sitelerden mail geliyor bu durumla ilgilenip üyeligimi onaylarsanız sevinirim.

  Kullanıcı adım : byege
  Not : Ubuntu-tr’de iletişim bölümü bulamadıgım için yorum olarak iletişim kurmayı denedim.

 9. ben ubuntuyu ikinci bir işletim sistemi olarak bilgisayarıma kurmak istiyorum. burada bahsedilen problemin düzelmesini beklemek daha iyi mi olur? / bu problem sağlıklı güncelleştirmelere/kuruluma mâni mi?

Bir Cevap Yazın