Ubuntu’da Yeni misiniz? Ubuntu Manual’i İncelemek İsteyebilirsiniz

Yeni bir işletim sistemine geçtiğimiz ilk zamanlar çok sıkıcı, yorucu hatta bunaltıcı olabilir. Çünkü alışageldiğimiz her şey değişmiştir. Kullanılan arayüz, ayarlar, uygulamalar, özelleştirmeler… Her şey gitmiş ve yerine bambaşka bir şey gelmiştir.

Tabii Ubuntu dünyasının insanları olan bizler, bu noktada çok şanslıyız. Ubuntu Türkiye forumu, sahip olduğu donanımla işimizi epey kolaylaştırıyor. O da olmazsa Ubuntu Forums var. Bütün bunlar, şayet Ubuntu ile ilgili ufak da olsa bir bilgimiz varsa ciddi anlamda çok güzel, insanın içini rahatlatan şeyler. Ama ya hiçbir şey bilmiyorsak, nereye gidip ne öğrenmemiz gerektiği konusunda bir fikrimiz yoksa ve de en temel bilgileri öğrenmemiz gerekiyorsa? İşte bu durumda devreye “Ubuntu Manual Project” giriyor.

Ubuntu Manual, son kullanıcılara Ubuntu sürümleri ile ilgili geniş kapsamlı açıklamalar sunan bir rehber niteliğinde. En son yayımlanan rehber olan “Getting Started with Ubuntu 12.04″ (Ubuntu 12.04 ile Başlayın), İnternet’te gezinmekten bir belge taramaya ya da müzik dinlemeye kadar her şeyi adım adım yönergelerle gösteriyor. Ayrıca tahmin edeceğiniz gibi açık kaynak lisansı altında olduğu için dokümanı; indirmek, okumak ve paylaşmak ücretsiz. Basılı bir kopyasını da ufak bir ücret karşılığında edinebilirsiniz.

Eğer Ubuntu ile tanıştırmak istediğiniz kişiler varsa onlara Ubuntu Manual’i de anlatmayı unutmayın.

İndirmek için: http://ubuntu-manual.org/

“Ubuntu’da Yeni misiniz? Ubuntu Manual’i İncelemek İsteyebilirsiniz” yazısına yapılan yorumlar

    • Neyin sol üst tarafında dil seçenekleri var bunu da söyler misiniz? Linke bastığımızda 5 dil seçeneği mevcut ve içlerinde Türkçe bulunmuyor.

  1. Bu dökümanın yenilere cok faydası olacagına benziyor.İlerki zamanlarda türçe dil seçeneğide çıkarmı ?

Bir Cevap Yazın